Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 716 komentarzy

Ruchomy Poruszyciel

Poruszyciel - Rozum i Wiara. Prawda i Miłość. Bóg, Honor, Ojczyzna! Wolność i Godność. Sprawiedliwość.

Apel o pokój - zaniechać ataku na Iran!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli prowadzisz bloga, możesz przyłączyć się do tej akcji antywojennej kopiując ten tekst i umieszczając na swoim blogu

Zatrzymajmy ten licznik / Let us stop this clock!

 

 
 
Pokój z Tobą - Peace be upon you - السلام عليكم
 
APEL O POKÓJ – ZANIECHAĆ ATAKU NA IRAN!
(English version below)

Drodzy przyjaciele!

Jak Wam zapewne wiadomo, istnieje coraz większe niebezpieczeństwo rozpętania się straszliwej wojny, jaka byłaby wynikiem agresji na Iran ze strony USA i Izraela. Proszę, przyłączcie się ze mną do protestu przeciwko działaniom polityków i wojskowych, które są zagrożeniem dla pokoju na całym świecie.

Jestem przeciwko militarnej agresji wymierzonej w Iran.
Jestem przekonany, że nie istnieje usprawiedliwienie dla ewentualnego ataku.

Wywiady państw zachodnich udowodniły na przykładzie Iraku swój brak wiarygodności w kwestii oceny, czy dane państwo posiada lub produkuje broń masowego rażenia. Rezultatem tej absurdalnej wojny było cierpienie wielkich rzesz niewinnych ludzi. Życie straciło od od około stu tysięcy aż do ponad miliona miejscowej ludności (zależnie od szacunków) oraz około 5000 zabitych żołnierzy wojsk koalicji. Nie wolno powtórzyć tego błędu.

Cierpienia spowodowane wojną w  Iranie byłyby nieporównywalnie większe i niosłyby nieporównywalnie większe zagrożenie eskalacją konfliktu na cały region lub nawet świat!

Co więcej, nawet, gdyby Iran dążył do zbudowania własnej broni jądrowej – nie może być to powodem agresji militarnej. Kraje w niedalekim sąsiedztwie (Izrael, Pakistan) taką broń już posiadają. Prawo powinno być równe wobec każdego.

Umieszczam tę notkę na znak protestu, przeciwko militarystycznej polityce dążącej do wywołania konfliktu zbrojnego wymierzonego w Iran.
Będę ją ponawiać w każdy poniedziałek, aż do czasu, gdy będziemy pewni, że nie ma już zagrożenia wojną.
Co możesz zrobić dla poparcia tej inicjatywy?

Jeśli prowadzisz bloga, możesz przyłączyć się do tej akcji anty-wojennej kopiując ten tekst i umieszczając na swoim blogu!
Możesz też wyrazić swoje poparcie w komentarzu!
Jeśli się przyłączasz albo popierasz tę akcję, bardzo prosimy: daj też koniecznie znać na mailto:niedlawojny@gmail.com . W temacie wystarczy jedno słowo: POPIERAM, jeśli masz bloga możesz podać jego adres w treści.
Jeśli wyraźnie napiszesz w mailu "ZGADZAM SIĘ NA UŻYWANIE MOJEGO ADRESU E-MAIL" - umieścimy twój adres na liście osób popierających protest. Wszystkie e-maile, które nie będą opatrzone taką klauzulą zostaną tylko policzone, a adresy nadawców nie zostaną opublikowane, przekazane komukolwiek ani w jakikolwiek sposób użyte.
Lista adresów blogów, które przyłączą się do tej akcji będzie dostępna pod adresem:
//dontstartthewar.blogspot.com
Jeśli nie chcesz używać swojego adresu e-mail, możesz tam umieścić adres swojego bloga jako anonimowy komentarz.

Ta akcja została zainicjowana przez blogerów - członków klubu katolickiego "Nowego Ekranu": //www.nowyekran.net/category/27,k-katolicki

KOMENTARZE

 • Dzięki :)
  Jak Ci się chce, możesz zmienić w treści poniedziałek na wtorek albo zostawić tak, jak jest i w przyszły poniedziałek z rana "atakować".

  I przepraszam, że zapomniałem Ciebie wczoraj zaprosić! Leciałem już "do chaty" i nie zdążyłem napisać do wszystkich, którzy wiem, że tę akcję by wsparli.
 • @space 17:32:29
  hi..hi...dobrze ci płacą ,pewnie nie wiesz że kosztem swoich obywateli którzy cierpią nędzę że tak się dwoisz i troisz ,wklejasz te swoje brednie gdzie tylko się da,mówiłem ci że na ŚMIETNIK z tym, tam znajdziesz najwięcej odbiorców z prostego powodu,a tutaj nie rozsiewaj tych śmieci bo jak to zwykle ze śmieciami bywa potrafią oblepić przy najmniejszym podmuchu wiatru bogu ducha winnych ludzi
 • @space 17:32:29
  właśnie podano w mediach że od początku roku rezim zamordował w Syrii ponad 100 dzieci ,od wczoraj zginęło ponad 70 całkowicie niewinnych osób,a te ajatollahy z Iranu których tak bronisz to broniąc siebie mocno wspierają tego krwiożerczego dyktatora z Syrii...człowieku,opanuj się , podpierasz się hasłem bóg ,honor ,ojczyzna i uważasz za katolika ...??? kim ty jesteś...??? pozbawionym wszelakiego uczucia człowiekiem ,wzbudzasz wstręt swoją akcją i masz na sumieniu tych których tak ordynarnie oszukujesz...
 • @val 18:34:59
  Jak możesz, kolego!
  Bruździsz tak szlachetnej i przezacnej inicjatywie. Na dodatek szalenie wpływowej. Albowiem niejaki Obama (hipiska jego mać) i rogaczka Clintonowa obserwują rozwój sytuacji na Nowym Ekranie i gryząc paluchy liczą zwolenników oraz przeciwników ataku na Iran. I do końca nie wiedzą: wolno im uderzyć, czy też nie wolno...
  Pamiętaj! Twój głos może zadecydować o wojnie lub pokoju!
  pozdrawiam
 • @
  thx!
 • @val 18:34:59
  http://www.ifamericansknew.org/images/children_by_year-sm.gif

  http://www.ifamericansknew.org/stats/children.html

  " 125 Israeli children have been killed by Palestinians and 1,471 Palestinian children have been killed by Israelis since September 29, 2000. "

  Może namów USA, żeby najpierw zaatakowały Izrael, potem "uwolniły" Syrię, a na koniec - zbrodniczy Iran?

  Byłeś Ty bratku zgodnie z własną radą w Teheranie, czy wszystko wiesz z telewizora?
 • @ratus 18:52:55
  Drwina jest ZAWSZE wyrazem słabości.

  Podobnie drwili faryzeusze z Jezusa z Jego "naiwnymi" ideami. Pogarda przerodziła się w strach. A strach - w przerażenie.

  Zalecam więc unikać drwiny. Po pierwsze rani Pan własną duszę, wygrywając posępną melodię. Po drugie zaraża Pan drwiną innych, a to znacznie cięższe przewinienie. Dyskredytuje Pan szlachetne działania, nie proponując nic w zamian. To przykre i destruktywne.

  Niemniej jednak - pozdrawiam - optymistycznie! :)
 • @ratus 18:52:55
  >Pamiętaj! Twój głos może zadecydować o wojnie lub pokoju!

  No?
 • Stek bzdetow
  Czy wy naprawde chcecie by narod tkwiacy mentalnie w sredniowieczu posiadal bron atomowa?
  Malo wam bylo ZSRR?
  Zamiast sie cieszyc ze sa tacy co chca wyciagac te kasztany za was, to jeszcze marudzicie.
  I nie pierdolcie o ropie albo gazie, naprawde lepiej bedzie ja kupowac od
  "Muchameda Abdullacha" niz od np ESSO ?
 • ChyzyRuj - Bzdek stetów.
  //Czy wy naprawde chcecie by narod tkwiacy mentalnie w sredniowieczu posiadal bron atomowa?//

  Po pierwsze: gdybyś zdołał się wznieść na wyżyny myśli filozoficznej średniowiecza, to ideały takie jak Prawda, nie pozwoliłyby Ci dyskredytować bezpodstawnie całego narodu. Czy dlatego, że w naszym kraju jest wielu agentów i manipulatorów, naród Polski należy mianować narodem agentów i manipulatorów?

  Broń atomowa w rękach Iranu jest zagrożeniem tylko dla tego kraju, który jest wrogiem Iranu. Chcesz nim być? Bo ja nie. A znasz prawdziwych wrogów Iranu? Bo ja tak. A wiesz, dlaczego Iran jest przeszkodą dla tych krajów, które są mu wrogie? Dam Ci wskazówkę - wiesz, kto to powiedział?:

  "Musicie walczyć z entuzjazmem drogą dyplomatyczną i PODBOJU celem utworzenia imperium izraelskiego, obejmującego wszystkie ziemie między Nilem a Eufratem" i "Ta mapa (Palestyny) nie jest mapą naszego narodu. My posiadamy inną mapę, którą wy, studenci, oraz młodzież szkół żydowskich winniście wprowadzać w życie. Naród izraelski powinien poszerzać swoje terytorium od Eufratu aż do Nilu"

  Tak! Dobrze! Świetnie zapamiętałeś. To Ben Gurion, pierwszy premier Izraela - kraju miłującego pokój...

  Po drugie: ZSRR było przymiarką przed tym, co planują zrobić syjoniści na świecie. Przecież, jak powiedział "wielki" rabin Owadia Josef:

  "– Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie" – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.

  Po trzecie: jeśli chodzi o "kasztany", to jestem zdecydowanie przeciwny mordowaniu setek tysięcy niewinnych ludzi - jak w Iraku - żeby gonić za medialnym mirażem niebezpieczeństwa, ukrywając w ten sposób prawdziwe cele (patrz wyżej). Zdecydowanie większym zagrożeniem dla świata jest eskalacja konfliktu z Iranem w wyniku imperializmu USraela niż parę głowic, które mógłby posiadać Iran.

  Zresztą wszystko jest w tekście. Czy Izrael, który morduje palestyńskie dzieci, który pali cywilów bombami fosforowymi, jest bardziej cywilizowany? Na tym polega ta "cywilizacja"? Że skuteczniej morduje niewinnych ludzi? Więc dlaczego Izrael ma prawo do kilkuset głowic nuklearnych a Iran - nie? Nie słyszałem nic o tym, żeby Irańczycy masowo mordowali niewinnych ludzi... Publiczne egzekucje są częścią szariatu, wobec którego wyrażam sprzeciw. Jednak Irańczycy, jako naród, wybierają drogę twardego prawa. Co nam do tego? Robią to u siebie. A syjoniści chcą wprowadzać swój "nowy porządek" na całym świecie. A więc kto jest prawdziwym zagrożeniem?

  //I nie pierdolcie o ropie albo gazie//
  Nic takiego nie robiliśmy... My tylko przedstawiamy argumenty i nie mam pojęcia, dlaczego musisz używać wulgarnych sformułowań. Czy nie można dyskutować kulturalnie, z szacunkiem dla drugiego człowieka?
 • @space 05:17:29
  widzisz space nareszcie ktoś inny oprócz mnie zaczął z wami rozmawiać merytorycznie i wasze bredzenie na ten temat pękło jak bańka mydlana ,po pierwsze odpowiedz dlaczego Iranu nie popierają bogate kraje arabskie które naprawdę korzystają ze swego bogactwa ??? dlaczego one obawiają się broni atomowej w rękach Iranu a nie obawiają się takowej w rękach Izraela ...takich pytań można stawiać mnostwo ,ale odpowiedz tylko na te dwa...wystarczy...
 • @space 05:17:29
  piszesz że Izrael morduje palestyńskie dzieci ,a czy widziałeś filmik w sieci nagrany z ukrytej kamery jak palestyńscy bojownicy wyrywali dzieci z rąk ich matek ,wiązali je po kilka,obkładali bombami i porzucali na drodze izraelskich czołgów??? a może nic nie wiesz o szkoleniu paroletnich dzieci i wysyłaniu ich jako terrorystów z ukrytymi bombami ??? może nie wiesz ??? pewnie ...tak wygodniej...i ty mieniący się katolikiem ...tfu ...!!!
 • @space 23:42:26
  Ho,ho...
  Po tak biblijnej ripoście powinienem chyba posypać się tu i ówdzie popiołem oraz zgłosić samokrytykę w stylu Chruszczowa. Ale usprawiedliwia mnie jedynie słabość (której wyrazem jest moje drwienie) więc pozwól, że trwając w owym osłabieniu dodam jeszcze, że nie mamy żadnych interesów ekonomicznych w Iranie, a wojujący islam w wydaniu szyickim jest antypodami nauki Chrystusa.
  Zanim znów zacznę szydzić w słabości swojej - zastanów się, jaki ma sens obrona wariatów, którzy od małego maja wpajaną nienawiść do "niewiernych".
  Że pozwolę sobie zacytować jedną z sur:
  "Jeśli spotkacie niewiernych uderzcie ich mieczem po szyi. A gdy całkiem ich rozbijecie zaciśnijcie na nich mocno swoje pęta"
  pozdrawiam
 • @val 07:46:03
  kompromitacja :-(

  Nie wiesz, że rządy bogatych krajów arabskich chodzą na smyczy USraela?
  Do tego Iran jest sheeia a okolica arabska - głównie sunni - i mimo to normalni ludzie (znaczy - nie z rządu) są po stronie Iranu.
 • @Asadow 10:50:58
  hi..hi...bredzisz jak zwykle...to ci odpowiem ,bogaci są bo mają ropę ,a Irańczycy też maja ropę i też ja sprzedają a są nędzarzami w porównaniu z tymi innymi,co się dzieje z forsą za ropę ??? na co przeznaczają ją Irańczycy ,moze napiszesz jak ich tak bronisz,kto okrada własny naród i czyni z niego nędzarzy ??? odpowiesz ???
 • @Asadow 10:50:58
  rządy bogatych krajów arabskich chodzą na smyczy USRAELA ??? ...pewnie ,pewnie ,sam sobie przeczysz i bełkoczesz na potegę...jesteś jak mały gówniarz który uczepił się ideologii i kurczowo jej się trzyma ...piszesz że Amerykanie napadają aby zabrać ropę a tu masz ...PARADOKS....tam gdzie Amerykanie to NARÓD bogaty ....a tam gdzie ich niema ,mimo że ropa jest to NARÓD biedny i nędzny...jak to wytłumaczysz...???
 • @val 11:02:19
  //piszesz że Amerykanie napadają aby zabrać ropę //
  Taaaak ? :)
  Nawet na krótką metę nie idzie Ci trzymanie się prawdy.

  Powiedz Egipcjanom, że są bogatym narodem :))))))))
  Tam gdzie jest dużo ropy - duża produkcja w przeliczeniu na mieszkańca - to i GDP/capita jest wyższe.
  Jednym z najbogatszych krajów arabskich była do tej pory Libia (mówię tu o bogactwie obywateli, a nie wskaźnikach IMF) - na pewno nie dzięki USA
 • @Asadow 11:33:35
  wybacz ale z tą LIBIĄ to nie bardzo trafiłeś ,ja mówię o rzeczywistosci a nie danych statystycznych do których nie mam zaufania,a twoje tłumaczenie mnie nie przekonuje,Iran za Szacha miał pieniądze na wszystko,na najnowsze typy uzbrojenia na świecie,olbrzymia kasa szła na defraudację ,nie pochwalam jego władzy w tamtym czasie ale wpływy z ropy do Iranu były olbrzymie i widoczne ,odwrotnie niż teraz...jak to wytłumaczysz...Irańczyków było wtedy tyle samo co teraz...czyż nie tak ,a wtedy Iran był najbogatszym krajem tamtego regionu...nie zaprzeczysz..!!!
 • @val 11:46:22
  zero urazy :-) ale ja mówię o rzeczywistości - w sensie widzianej na własne oczy. Skoro nam się rzeczywistości nie zgadzają, to o jakiej mówisz Ty?
  W Iranie nie byłem - nie wiem. Podejrzewam, że bardzo dużo kasy idzie u nich na wojsko. Tylko, że powinno to być uwidocznione w GDP. Ale cholera wie, jak WB, WMF, IMF itp. wyliczają to GDP. To są właśnie te dane statystyczne... do których nie mam zaufania.
 • @val 11:46:22
  Ale zdajesz sobie sprawę, ze śmieszności rozważań na temat gospodarki i bogactwa mieszkańców w kontekście możliwości ataku militarnego?
 • @Asadow 12:24:52
  słuchaj,na zdrowy rozsądek,szach miał kasę na najnowsze typy uzbrojenia produkowane na świecie i kupował to wszystko w takich ilosciach ze irańska armia była najsilniejsza nie tylko w rejonie ale prawie na świecie,zatrudniała mnostwo specjalistów do obsługi tego sprzętu gdyż u siebie ich nie miała i także im świetnie płaciła,a teraz co ??? armię mają nedzną ,słabo uzbrojoną a gdzie idzie kasa ??? ano utrzymać prawie wszystkie ruchy terrorystyczne na świecie ,to są olbrzymie pieniądze,a ajatollahy to wszystko finansują kosztem nędzy własnego kraju...a jeśli chodzi o atak militarny to to jest tylko odpowiedz na to moje ostatnie zdanie w sprawie finansowania światowego terroryzmu i wspierania takich państw jak Korea Płn...to kosztuje olbrzymią kasę i Amerykanie o tym wiedzą ,próbowali walczyć z terroryzmem ale to żmudne dzieło więc zdecydowali załatwić tego który to finansuje,założysz się będzie zero terroryzmu po zniszczeniu AJATOLLAHÓW kiedy Iran uzyska wolność

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31