Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 716 komentarzy

Ruchomy Poruszyciel

Poruszyciel - Rozum i Wiara. Prawda i Miłość. Bóg, Honor, Ojczyzna! Wolność i Godność. Sprawiedliwość.

PRZYTULISKO - centrum pomocy dla bezdomnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Apel do osób mieszkających w Poznaniu i mających znajomych w tym mieście. Poświęć swoje 5 minut, aby pomóc setkom bezdomnych ludzi. Samo współczucie im nie wystarczy.

 

Jeśli mieszkasz lub studiujesz w Poznaniu, zagłosuj za realizacją projektu PRZYTULISKO - centrum pomocy dla bezdomnych, który może być zrealizowany w 2014 roku z budżetu obywatelskiego Miasta Poznania. Będzie to placówka przeznaczona do przyjęcia jednorazowo do 40 osób, kobiet i mężczyzn, którzy z uwagi na swoją sytuację zmuszone są do nocowania na klatkach schodowych, w kanałach, na dworcach, w parkach, nocnych autobusach i tramwajach. W ciągu całego roku pomoc może otrzymać nawet 10 000 osób. Każdy Poznaniak będzie miał możliwość wskazania tego miejsca osobie bezdomnej, potrzebującej pomocy i wsparcia, mając gwarancję dobrej opieki, przyjęcia osoby przez 24h/dobę, miejsca do spania dla osoby potrzebującej, ciepłego posiłku i medycznej opieki. Przytulisko będzie przyjmowało osoby bezdomne także po spożyciu alkoholu.

Celem projektu jest zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych osobom bezdomnym. Przeprowadzone wywiady z takimi osobami pokazały, że z różnych powodów nie znalazły miejsca w istniejących ośrodkach. Zjawisko najbardziej dotkliwe jest w miesiącach jesienno-zimowych, ale pomoc jest także bardzo potrzebna w okresie wiosenno-letnim.

Czy samym współczuciem bezdomny może się nie ogrzać i posilić? Nie. Potrzebuje konkretnego wsparcia. Jeśli chcesz pomóc i nie możesz tego zrobić osobiście, pomóż zorganizować PRZYTULISKO w kilka minut, głosując na ten projekt.

Jeszcze tylko kilka dni - do 29 września - Miasto Poznań rozpatruje możliwość realizacji kilku projektów z budżetu obywatelskiego (10 mln zł), w tym Przytuliska - projektu zgłoszonego przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Twój głos może przesądzić o realizacji tego projektu. Wejdź na stronę //www.poznan.pl/konsultujemy, zagłosuj na PRZYTULISKO – pozycja 18 i wybrane przez siebie 4 inne projekty na terenie Poznania. Należy podać imię, nazwisko i numer PESEL.

Więcej informacji na stronie Caritas:


i na stronie Miasta Poznań:


Poinformuj znajomych i krewnych z Poznania.

fot. z serwisu lepszypoznan.pl

KOMENTARZE

 • ------- bez złośliwości - piszę
  --ale NAPRAWDĘ !! w wielu / wielu polskich miastach !! stoją wybudowane przykościelne PRZEOGROMNE / Kraków / obiekty PUSTOSTANY !!! wpuście TAM !!! BOŻY BEZDOMNY polski Lud

  --mówicie ,że nie macie ?? ZAPROŚCIE MNIE ! w 2 godz. -znajdę je
 • @ninanonimowa 23:01:39
  Świetnie, dziękuję za odzew i proszę o konkrety. Bardzo proszę wskazać w Poznaniu ogromny przykościelny pustostan, który można przeznaczyć na ten cel, musi mieć pomieszczenia do spania, łaźnię, salę jadalną, miejsce do zabiegów medyczno-ratowniczych i higienicznych (odwszawianie, itp.), pralnię, magazyn na żywność i pościele. Nie musi być w 2 godz. - bez pośpiechu, dajmy sobie 2 dni.

  Budynek to jest jednak pikuś, tj. śladowy koszt. Potem proszę wskazać, kto przez cały rok będzie płacił za ogrzewanie tego pustostanu, energię elektryczną, wodę, wywożenie śmieci. Proszę znaleźć źródło żywności dla tak dużej liczby bezdomnych i znaleźć osoby, które będą przygotowywały dla nich posiłki, prały pościel, itp. Jeśli znajdzie Pani kogoś, kto przez cały czas będzie dostarczał środki czystości, to już będziemy blisko. Na koniec kilka osób, które tam na kilka zmian będą pełniły dyżury, jakieś pielęgniarki, ratownika medycznego, dochodzącego lekarza, wtedy wystarczy wszystko zgrać i możemy zapraszać Boży Bezdomny Lud :-) Zacznijmy od tego pustostanu.
 • @Poruszyciel 23:59:30
  ----- a na początek ! tylko po 10 bezdomnych Polaków pod każdy adres

  -- rozmawiasz z ZAWODOWCEM !! przez duże Z !!!!-----------

  http://www.epoznan.pl/index.php?section=instytucje&subsection=miejsca&id=166
 • @ninanonimowa 00:33:53
  Mam lepszą propozycję. Niech Pani sprzeda Bugatti. Po co Pani taki drogi samochód?
 • @Rebeliantka 06:07:13
  ::::::::::))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  http://moto.wp.pl/kat,15952,title,Bugatti-Veyron-w-Polsce,wid,9310512,wiadomosc.html?ticaid=1115ce
 • @ninanonimowa 08:14:50
  usuwam śmieci. Proszę nie wklejać tutaj propagandy Faktów i Mitów, które w podły sposób walczą z Caritasem, bo Ninanonimowa robi "Zawodowo" (przez duże Z) niedźwiedzią przysługę tym bezdomnym, o których jest mowa w notce.

  Jeśli Ninanonimowa będzie spamować taką propagandą to włączę filtr antyspamowy.
 • @ninanonimowa 00:33:53
  > -- rozmawiasz z ZAWODOWCEM !! przez duże Z !!!!-----------

  Jeśli to prawda to szacunek i czapka z głowy, ale na razie widzę, że "ZAWODOWIEC" nie odróżnia pustostanu od parafii.
  Pomogę:
  http://sjp.pwn.pl/szukaj/pustostan
  http://sjp.pl/pustostan
 • @Admin
  Proszę o wyjaśnienie dlaczego bez kontaktu ze mną zostało z notki usunięte zdjęcie, które ja wstawiłem, a zamiast niego Admin wstawił swoje.
 • @Admin
  Dziękuję w imieniu zainteresowanych za promocję notki na SG, ale grzebanie w jej treści wymaga jednak wyjaśnienia.
 • @Poruszyciel 09:51:56
  wyjaśnienie zostało wysłane, grzebanie w treści a zmiana grafiki to jednak trochę inne zagadnienia
 • @Cubee 09:54:59
  Dziękuję, dotarło :-) Mam dysonans poznawczy między czasem przeszłym i przyszłym ;-)
 • @Poruszyciel 10:06:02
  :)
  pozdrawiam
 • @ninanonimowa 12:27:08
  Usuwam propaganadę Kotlińskiego i palikociarni. Proszę ostatni raz, aby Ninanonimowa nie spamowała propagandą wymierzoną w Kościół katolicki, bo przedmiotem notki jest głosowanie nad projektem PRZYTULISKA realizowanego z budżetu obywatelskiego Miasta Poznania. Jeszcze jeden filmik z Kotlińskim lub podobnym gagatkiem i włączę filtr antyspamowy.

  --niech każdy pozamiata przed swoim domem ! cała ulica będzie pozamiatana-

  Pełna zgoda, mądre słowa. Starajmy się tak robić przed naszymi domami. Jest jednak problem bezdomnych ludzi sypiających w ogrzewanych nocnych tramwajach, albo na dworcu kolejowym, a tych miejsc nikt nie traktuje jako otoczenia swojego domu. Ponadto, nie każdy ma warunki i chęci, aby osobiście w pojedynkę dźwigać bezdomnego człowieka z jego upadku i stawiać go na nogi. Jest potrzebne wspólne działanie. Samo zaprowadzenie bezdomnego człowieka do Przytuliska już wiele osób może przerosnąć, ale trzeba stworzyć warunki, aby to było możliwe.
 • A CO JAK SIE SKONCZY TE 10 BANIEK ?
  ...
 • @DUCATI 14:32:47
  Miasto przeznaczyło 10 mln zł na realizację wszystkich projektów zgłoszonych i wybranych w głosowaniu przez mieszkańców. Przytulisko jest tylko jednym z nich i jego budżet wynosi 1,6 mln zł. Jeśli zostanie przegłosowane, za pozostałą kwotę 8,4 mln zł będą realizowane inne projekty.

  Jeśli projekt zostanie zrealizowany, myślę, że na kolejny rok, będzie można ponownie na niego głosować lub znaleźć inne źródło, ale może być trudniej, bo "co z oczu to z serca", więc skuteczność tego projektu i to, że ludzi bezdomnych nie będzie widać na ulicach, wpływa na większe trudności w uzyskaniu poparcia dla finansowania czegoś takiego w kolejnych latach.
 • @ninanonimowa
  Ninanonimowa czyta zdecydowanie za dużo Faktów i Mitów, przez co nie odróżnia jednych od drugich. Z powodu kolejnego spamu nie związanego z tematem notki włączyłem blokadę spamu.
 • @Poruszyciel 15:28:09
  Czyli moze sie okazac, ze lepiej bedzie tylko przez rok, a potem jeszcze gorzej...
 • @DUCATI 13:39:51
  Nic podobnego. Wyciąga Pan błędny wniosek! Rozumuje Pan w ten sposób: nie dam głodnemu bułki, bo jak zje to może mu potem być gorzej niż teraz. Od tej bułki mu się nie pogorszy. Może się tylko poprawić.

  Jeśli Przytulisko w nadchodzącej zimie uratuje życie kilku bezdomnym, jak może im być gorzej? Tylko w przypadku, kiedy życie nazwie Pan czymś gorszym niż śmierć. Ale w takim razie nie chciałbym, aby Pan ludzi chciał uszczęśliwiać.

  Niech Pan rzuci okiem na zeszłą zimę. Noclegownie w grudniu były przepełnione:
  http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/268195,poznan-noclegownie-dla-bezdomnych-juz-sa-przepelnione,id,t.html

  Tutaj ma Pan człowieka, którego nie wpuszczono do noclegowni bo był pijany i zmarł z wyziębienia obok noclegowni: http://tvp.info/informacje/ludzie/alkohol-albo-noclegownia-wybieraja-alkohol/5470957
  Przytulisko będzie przyjmować również ludzi po spożyciu alkoholu.

  Jeśli Przytulisko pomoże w ciągu tego roku stanąć komuś zagubionemu na nogi i ten ktoś w wyniku terapii wróci do normalnego życia, to też nie będzie złe. Ale może mieć Pan swoje zdanie. Nie upieram się, aby Pana przekonać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31